Wellness egy karnyújtásnyira

Minden, amit az álmatlanságról tudni kell – mi az, okai, természetes gyógymódok

Az alvási nehézségek gyakran előfordulnak egészségügyi problémákkal a mai társadalomban. Az alvászavarok előbb-utóbb fáradtsághoz, ingerlékenységhez, koncentrációs problémákhoz, illetve magán- és szakmai életbeli nehézségekhez vezetnek.

Ha álmatlan éjszakákat tölt, itt az ideje, hogy megtudja, hogyan nyilvánul meg az állapot, milyen betegségeket rejt az álmatlanság, és hogyan lehet megszabadulni az álmatlanságtól természetes módszerekkel, például táplálékkiegészítőkkel vagy teákkal, mellékhatások nélkül.

Mi az álmatlanság

Mi az álmatlanságAz álmatlanság olyan alvászavar, amelyet elalvási nehézség vagy nyugtalan alvás jellemez. Az alváshiány rövid- vagy középtávon befolyásolja az életminőséget. Fontos, hogy kövess egy ütemtervet, elegendő alvásidővel, hogy a szervezetnek elegendő idő álljon rendelkezésére egy megerőltető nap után.

Ha az álmatlanság közbelép, az alvásra szánt óra kevés lesz a szervezet szükségleteihez képest. Az ajánlott lefekvés éjfél előtt van, és legalább 8 óra alvás ajánlott éjszakánként.

Még a 60 év feletti időseknek is elegendő pihenésre van szükségük egész nap és éjszaka, még akkor is, ha az alvásra szánt órák száma összesen 7-9 óra. Ha idővel súlyosbodik, krónikus álmatlansággá válik, ebben az esetben is megfontolható az orvosi kivizsgálás és az álmatlanság elleni gyógyszerek felírása.

Álmatlanság tünetei

Ha több éjszakán keresztül nem tud elaludni, álmatlansághoz vezethet, ami befolyásolja az alvás minőségét és a normális életritmust.

Az alábbiakban látni fogjuk, hogy milyen tüneteket mutatnak gyakran azok, akik ebben a betegségben szenvednek:

  • gyakori ébredés éjszakai alvás közben
  • a megszakítás nélküli hosszú távú alvás képtelensége
  • álmosság napközben
  • az elalvás pillanata éjfélre vagy még későbbre tolódik
  • az álmatlanság súlyos esetekben a depresszió tünete lehet
  • fáradtság és ingerlékenység a környezetében lévőkkel való kapcsolatokban
  • szorongás és kapcsolódó problémák, mint a koncentráció hiánya, stressz

A krónikus álmatlanság általában nehezebben észlelhető, de az amanna segítségével a szakember megállapíthatja, hogy milyen típusú álmatlanság alá esik, kockázati tényezőket és személyre szabott krónikus álmatlanság kezelést.

Az álmatlanság okai

Most, hogy tudja, hogyan nyilvánulhat meg az állapot, meglátjuk, mik az álmatlanság okai, és milyen tevékenységek hatnak az alvásra. Így Ön maga is kiküszöbölheti azokat a tényezőket, amelyek csökkentik az alvás minőségét:

  • Mindennapi stressz, különösen az igényes és stresszes munka okozta
  • Intenzív fizikai aktivitás lefekvés előtt. Bár a mozgás nagyon jó, mert csökkenti a napközben felgyülemlett stresszt, az esti mozgás élénkíti a szervezetet, késlelteti az alvást
  • A krónikus depresszió és szorongás gyakori okai az álmatlanságnak, ami a félelemmel vagy haraggal együtt jelentős alvászavarokhoz vezet.
  • Kóros állapotok, például nyugtalan láb szindróma és alvászavar
  • Túlzott alkohol- és koffeinfogyasztás
  • Nehéz ételek vacsorára, például zsíros vörös hús, padlizsán vagy sült ételek
  • Más kontinensekre tett utazás miatt megváltozott az időzóna

A kockázati tényezők a depresszióra és pszichés zavarokra való hajlam, a helyi baleset vagy trauma okozta rendellenesség, az életkor előrehaladása és az ülőmunka. Sajnos az álmatlanság hatásai a rossz minőségű alvásban és a napközbeni tevékenységek hatékonyságában is megmutatkoznak.

Természetes gyógymódok a nyugodt alváshoz

Természetes gyógymódok a nyugodt alváshozAz álmatlanság kezelésére kiváló rövid távú hatású gyógymódok alkalmazhatók. Az alváshiány hosszú távú orvoslása érdekében fontos szakemberhez fordulni. A hatékony kezelés magában foglalhatja az alternatív gyógymódokat, gyógyszereket.

Kipróbálhatja például a kognitív viselkedésterápiát, amely hatékonynak bizonyult az alvászavarok megszüntetésében. A terápiás zene, amely ellazítja a test sejtszerkezetét és szabályozott alvási állapotot indukál, szintén nyugodt alvást kínál.

Bár nincs olyan csodaszer, amely azt mondaná az embereknek, hogy megszabadultak az álmatlanságtól, számos lépést megtehet a nyugodt alvás érdekében.

Egészséges diéta

Az álmatlanság egyik legismertebb gyógymódja az egészséges életmód, a kiegyensúlyozott étrend és a kellő mennyiségű testmozgás, hogy az agy a boldogság hormonját termelje ki. Ellazítja a testet, és lehetőséget ad minden parancs természetes feldolgozására, beleértve az elalvást is a megfelelő lefekvéskor.

A stimulánsok vagy zsíros ételek fogyasztását nem csak nappal, hanem este is érdemes kerülni, amikor az alvás hamarosan leáll. Cserélje le a nehéz vacsorát nyers zöldségekből és friss halból vagy tejtermékekből álló salátával. Ebben az esetben az elalvás egy erőltetett folyamat, gyógyszer nélkül, életkortól függetlenül, ugyanakkor az étrend szorosan összefügg a vérszegénység okaival.

Álmatlanságot okozó ételek. A sok gyorséttermi zsírral főtt étel a nehéz emésztés miatti álmatlanság oka, ami kellemetlen érzést, epevisszafolyási problémákat vagy puffadást okoz. Ugyanakkor lefekvés előtt ellenjavallt a fűszeres ételek, a magas szénhidráttartalmú ételek, például a burgonya, a finomított rizs vagy a fehér kenyér, de a szénsavas és alkoholos italok is, egyesek még puffadásgátló tablettákat is fogyasztanak .

Az álmatlanság megszabadulása érdekében törölheti őket az étlapról, és helyettesítheti őket könnyű ételekkel vagy sok folyadékkal, amelyek serkentik a méregtelenítést és a káros maradványok eltávolítását.

Ételek, amelyek megakadályozzák az álmatlanságot. Ha vannak olyan élelmiszerek, amelyek álmatlanságot okozhatnak, akkor vannak olyan termékek, amelyek megelőzhetik azt. Mindenekelőtt fogyasszunk sok folyadékot a nap folyamán, a kulináris készítményeknek pedig sok zöldséget és zöld gyümölcsöt kell tartalmazniuk. Serkentik az anyagcsere folyamatokat és optimális paraméterekben szabályozzák a szervezet aktivitását.

A teák kiváló folyadékok, az alternatív gyógyászat ajánlja az álmatlanság kezelésére. A tejtermékek segítenek fenntartani a kedvező bélflórát és szabályozni az emésztést. A dió, mandula és magvak fogyasztása segíti az agy normális működését és javítja az álmatlanságot.

Egészséges életmód

Az álmatlanság elleni kezelés több szempontból is megközelíthető, több tényezőt figyelembe véve, mind testi, mind lelkileg.

Fizikai gyakorlatok. Ezek nélkülözhetetlenek az álmatlanság kezelésében, mert segítik az agy ellazulását és a jó közérzethez szükséges anyagok kiválasztását.

Csökkentse a koffeint és az alkoholt. Amint azt már láthatta, az olyan italok, mint az alkohol és a koffein, megzavarják az alvást, és fontos, hogy ezeket minél jobban csökkentsük, hogy részesei lehessenek az álmatlanságban szenvedőknek.

Csökkentse a stresszt. Az elmúlt években a stressz az álmatlanság egyik fő oka a ránk nehezedő erős nyomás miatt: a munkahelyi előrehaladás, a boldog otthon és a család, a tisztességes jövedelem és mások. Tehát, hogy megszabaduljon az álmatlanságtól, próbálja meg csökkenteni a stressz mértékét, megoldani a problémákat az út során, és megőrizni a nyugalmát.

Álmatlanság-kiegészítők

Ha nem szeretne gyógyszert szedni az álmatlanság kezelésére, találhat egy sor nem invazív étrend-kiegészítőt természetes kivonatokkal, amelyek segítik az alvás szabályozását, estéről estére. A krónikus álmatlanság természetes kezelése a melatonint tartalmazó tabletták, egy elalvást okozó anyag. Az aktív összetevőket tartalmazó étrend-kiegészítők nem okoznak függőséget, és természetes alvásszabályozók.

A melatonin különösen ajánlott az idősek számára, akik már nem termelnek elég természetes módon, és beadásával csillapítja az álmatlanság enyhe formáit.

Álmatlanság teák

Álmatlanság teákAz alvás legjobb gyógyszere az, amelyet a szervezet gyorsan és természetesen szintetizál. A folyadékokat a vér gyorsan felveszi és az agyba szállítja. Ezért sok teát írnak fel álmatlanságra, mert könnyen elfogadják. Arra vonatkozóan, hogy melyik tea jó az álmatlanságra, vannak zsálya, hársfa, macskagyökér és kamilla alapúak, amelyek elősegítik az alvás javítását.

A teák segíthetnek megnyugtatni a nyugtalan láb szindrómát is, ami egyébként gyakori ébredéshez vezethet. Az álmatlanságot szakember is kezelheti .

Az álmatlanság a megnyilvánulás első szakaszában nem súlyos állapot, ezért ha az egészséges táplálkozásra, testmozgással és sok folyadékkal korlátozza magát, javíthatja a korai álmatlanság tüneteit és megnyilvánulásait.